Akcjonariat

Image module
Struktura akcjonariatu
Image module

Grupa kapitałowa

Image module

Władze spółki

Krzysztof Zdanowski
Prezes Zarządu
Team member
Urodził się w 1987 roku w Warszawie, jest absolwentem Wyższej Szkoły Europejskiej
im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Lingwistyka Stosowana. W 2009 roku stworzył markę Spectraling, którą rozwijał od początku działalności. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spectraling Sp. z o.o. Obecnie jest Prezesem Zarządu Summa Linguae S.A., Partnerem spółki inwestycyjnej KTZ Capital Sp. z o.o. oraz właścicielem firmy consultingowej KZ Consulting Group. W wolnych chwilach czyta literaturę o rynkach finansowych i analizach giełdowych. Z uwagą śledzi rozgrywki hokejowe, a sam jest aktywnym golfistą i pilotem z licencją samolotową.
Agata Kowalska
Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Team member
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu Prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego. W 2008 roku została wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Przed założeniem obecnej Kancelarii współpracowała przez kilka lat z renomowanymi krakowskimi kancelariami specjalizującymi się w transakcjach na rynku kapitałowym. Ma kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu i koordynowaniu procesów due diligence spółek (w szczególności z branży paliwowej) pod transakcje przejęć, przeprowadzaniu fuzji i przekształceń podmiotów prawnych oraz wprowadzaniu spółek na rynek New Connect. Specjalizuje się w obsłudze spółek z branży nowych technologii (IT, e-commerce, biotechnologia), w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa Internetu (ochrona praw własności intelektualnej naruszanych w Internecie, prawne aspekty e-commerce i e-marketingu). Autorka wielu publikacji prasowych z zakresu prawa nowych technologii. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek SUMMA LINGUAE S.A. oraz Simply User Sp. z o.o. (spółka z branży nowych technologii).
Krzysztof Antoni Zdanowski
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Team member
Urodzony w 1949 roku, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów Bankowości na SGH. 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki w zespole badawczym CMKP w Warszawie. W latach dziewięćdziesiątych - Dyrektor w Departamencie IT Banku Handlowego w Warszawie - w ciągu 5 lat wraz z Zespołem wdrożeniowym dostosował sferę informatyczną banku do współczesnych wymagań rynkowych. Od roku 1997 jest członkiem Dyrekcji w Firmie "WIŚNIOWSKI". Jako Doradca Dyrektora Generalnego kierował m.in. projektem wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, zakończonego uzyskaniem przez Firmę "WIŚNIOWSKI" certyfikatu zgodności z Normą ISO 9001. Przez szereg lat nadzorował obszar HR, IT i telekomunikacji w firmie. Pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Spectraling Sp. z o.o., a obecnie jest Członkiem Rady Nadzorczej Summa Linguae S.A. Prywatnie jest ojcem szczęśliwej rodziny, z żoną prowadzi dom w górach, pasjonuje się turystyką kulturoznawczą, relacją tradycji i rozwoju, rolą komunikacji i języka w procesach.
Michał Butscher
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. 1975. Studiował Finanse i Bankowość, Zarządzanie oraz Marketing w Szkole Głównej Handlowej oraz Prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW. Posiada tytuł Magistra. Założył i zarządzał jednym z największych polskich biur tłumaczeń, które w 2012 przyjęło nazwę Summa Linguae SA [GPW NC od 2015] - 7 lat jako Prezes Zarządu, w latach 2011 - 2015 jako Przewodniczący RN. Od 2015 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. Założył Fundusz Hipoteczny DOM SA [GPW NC od 2012] - pierwszy i największy polski fundusz hipoteczny, w którym odpowiadał za sprzedaż, marketing, dział operacyjny i prawny, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu w latach 2008- 2015. Zajmował się doradztwem, zarządzaniem oraz inwestował m.in. w branżach nieruchomości, software/ IT, materiałów wykończeniowych, tłumaczeń oraz usług finansowych. W przeszłości członek rad nadzorczych m.in. Foksal NFI oraz Miraculum SA, aktualnie Euro Tax SA.
Bartłomiej Sieczkowski
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. W 1978 r. jest absolwentem wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ze specjalizacjami: Rachunkowość, oraz Funkcjonowanie i Rozwój Przedsiębiorstw. Zawodową karierę rozpoczął jak specjalista ds. finansowo-księgowych w firmie Suder&Suder. W latach 2006-2009 pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w Grupie Kapitałowej Salwator. Od 2008 r. do chwili obecnej związany z branżą hotelarską.
Obecnie zasiada w zarządach takich spółek jak Hotels Global Investment Group Sp. z o.o., która jest operatorem hotelu Hilton Garden Inn Kraków, 3one Sp. z o.o., 3one development Sp. z o.o., Vistula Development Sp. zo.o. IMBS Sp. z o.o. i inn. Prywatnie inwestor rynków finansowych.
Jochen Hummel
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym firmy Coreon, która stworzyła najbardziej zaawansowane rozwiązanie SaaS dla systemów zarządzania wielojęzycznymi zasobami wiedzy. Dyrektor generalny ESTeam AB, dostawcy technologii językowych i rozwiązań semantycznych dla unijnych organizacji i korporacji. Jest także obecnym przewodniczącym LT-Innovate, forum europejskiego przemysłu technologii językowych. Z wykształcenia jest programistą. Ze swojej pierwszej firmy – TRADOS – uczynił światowego lidera w dziedzinie pamięci tłumaczeniowych i oprogramowania terminologicznego. W chwili sprzedaży w 2005 r. za 60 milionów USD założona w Stuttgarcie firma TRADOS posiadała biura na trzech kontynentach, a jej siedziba mieściła się w Dolinie Krzemowej. W 2006 r. założył firmę Metaversum, twórcę wirtualnego świata Twinity i kierował nią do 2010 r. Jochen jest znanym i cenionym na całym świecie twórcą i dyrektorem firm programistycznych oraz zasiada w radach i jest mentorem/aniołem biznesu dla kilku start-upów w Berlinie.

Walne zgromadzenie

Ład korporacyjny