Akcjonariat

Image module
Struktura akcjonariatu
Image module

Grupa kapitałowa

Image module

Władze spółki

Krzysztof Zdanowski
Prezes Zarządu
Team member
Urodził się w 1987 roku w Warszawie, jest absolwentem Wyższej Szkoły Europejskiej
im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Lingwistyka Stosowana. W 2009 roku stworzył markę Spectraling, którą rozwijał od początku działalności. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spectraling Sp. z o.o. Obecnie jest Prezesem Zarządu Summa Linguae S.A., Partnerem spółki inwestycyjnej KTZ Capital Sp. z o.o. oraz właścicielem firmy consultingowej KZ Consulting Group. W wolnych chwilach czyta literaturę o rynkach finansowych i analizach giełdowych. Z uwagą śledzi rozgrywki hokejowe, a sam jest aktywnym golfistą i pilotem z licencją samolotową.
Michał Butscher
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. 1975. Studiował Finanse i Bankowość, Zarządzanie oraz Marketing w Szkole Głównej Handlowej oraz Prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW. Posiada tytuł Magistra. Założył i zarządzał jednym z największych polskich biur tłumaczeń, które w 2012 przyjęło nazwę Summa Linguae SA [GPW NC od 2015] ? 7 lat jako Prezes Zarządu, w latach 2011 ? 2015 jako Przewodniczący RN. Od 2015 pełni funkcje Wiceprezesa Zarządu. Założył Fundusz Hipoteczny DOM SA [GPW NC od 2012] ? pierwszy i największy polski fundusz hipoteczny, w którym odpowiadał za sprzedaż, marketing, dział operacyjny i prawny, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu w latach 2008- 2015. Zajmował się doradztwem, zarządzaniem oraz inwestował m.in. w branżach nieruchomości, software/ IT, materiałów wykończeniowych, tłumaczeń oraz usług finansowych. W przeszłości członek rad nadzorczych m.in. Foksal NFI oraz Miraculum SA, aktualnie Euro Tax SA.
Agata Kowalska
Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Team member
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu Prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego. W 2008 roku została wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Przed założeniem obecnej Kancelarii współpracowała przez kilka lat z renomowanymi krakowskimi kancelariami specjalizującymi się w transakcjach na rynku kapitałowym. Ma kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu i koordynowaniu procesów due diligence spółek (w szczególności z branży paliwowej) pod transakcje przejęć, przeprowadzaniu fuzji i przekształceń podmiotów prawnych oraz wprowadzaniu spółek na rynek New Connect. Specjalizuje się w obsłudze spółek z branży nowych technologii (IT, e-commerce, biotechnologia), w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa Internetu (ochrona praw własności intelektualnej naruszanych w Internecie, prawne aspekty e-commerce i e-marketingu). Autorka wielu publikacji prasowych z zakresu prawa nowych technologii. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek SUMMA LINGUAE S.A. oraz Simply User Sp. z o.o. (spółka z branży nowych technologii).
Krzysztof Antoni Zdanowski
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Team member
Urodzony w 1949 roku, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów Bankowości na SGH. 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki w zespole badawczym CMKP w Warszawie. W latach dziewięćdziesiątych - Dyrektor w Departamencie IT Banku Handlowego w Warszawie - w ciągu 5 lat wraz z Zespołem wdrożeniowym dostosował sferę informatyczną banku do współczesnych wymagań rynkowych. Od roku 1997 jest członkiem Dyrekcji w Firmie "WIŚNIOWSKI". Jako Doradca Dyrektora Generalnego kierował m.in. projektem wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, zakończonego uzyskaniem przez Firmę "WIŚNIOWSKI" certyfikatu zgodności z Normą ISO 9001. Przez szereg lat nadzorował obszar HR, IT i telekomunikacji w firmie. Pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Spectraling Sp. z o.o., a obecnie jest Członkiem Rady Nadzorczej Summa Linguae S.A. Prywatnie jest ojcem szczęśliwej rodziny, z żoną prowadzi dom w górach, pasjonuje się turystyką kulturoznawczą, relacją tradycji i rozwoju, rolą komunikacji i języka w procesach.
Rafał Sonik
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. w 1966. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Już podczas studiów otworzył swoją pierwszą firmę ? dom handlowy Elefant. Sprowadził do Krakowa i Zakopanego markę McDonald?s oraz miał czynny udział we wprowadzaniu na polski rynek marki British Petroleum. Jego najważniejsza obecnie firma, Gemini Holdings zajmuje się budową i zarządzeniem wielko-powierzchniowymi obiektami handlowymi. Najważniejsze z inwestycji to Gemini Jasna Park w Tarnowie i Gemini Park w Bielsku-Białej. Działa również w branży IT, farmaceutycznej, księgarskiej i deweloperskiej. W swoim napiętym harmonogramie znalazł również miejsce na sport. W 2015 roku, jako pierwszy Polak indywidualnie wygrał Rajd Dakar, a wcześniej trzykrotnie stawał na podium tych zmagań. Również trzykrotnie sięgnął po Puchar Świata FIM. Jest także sześciokrotnym mistrzem Polski w enduro i motocrossie quadów. Od 20 lat wspiera Stowarzyszenie ?Siemacha?. Rafał Sonik jest również wielkim miłośnikiem Tatr. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Czysta Polska, które zorganizowało już trzy edycje wielkiej akcji ""Czyste Tatry?.
Marta Wiatr
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. 1974. Dr nauk humanistycznych, ukończyła studia na Wydziale Nauk Historycznych w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała dyplom magistra pedagogiki. Wielokrotna stypendystka. Jej dorobek naukowy obejmuje liczne publikacje i odczyty w kraju i zagranicą. Od 2003 r. zatrudniona w Zakładzie Pedagogiki Społecznej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Doświadczenie w zakresie zarządzania organizacjami zdobywa od 2004r, kiedy została powołana do zarządu Fundacji im. Marii Grzegorzewskiej, w którym pozostaje do dziś. W latach 2004-2006 przyczyniła się do reorganizacji podmiotu, zmiany jego strategii oraz uzyskania statusu OPP. Obecnie do jej zadań należy m.in. przygotowanie projektów, monitorowanie ich realizacji oraz rozliczenia projektów finansowanych przez podmioty pozarządowe oraz jednostki administracji publicznej. W latach 2007 ? 2010 pełniła funkcję członka zarządu firmy busy b translations Sp. z o.o., gdzie uczestniczyła w procesie budowy strategii rozwoju firmy, jej reorganizacji i bezpośrednio zarządzała procesem wdrażania innowacji. W latach 2010-2011 pełniła funkcję prezesa zarządu, rozwijając firmę i m.in. pozyskując dofinansowanie z programów europejskich. W 2011 została powołana do pierwszego zarządu Summa Linguae S.A., gdzie od 2012 pełniła funkcję Prokurenta. W 2015 roku została przewodniczącą Rady Nadzorczej Summa Linguae S.A.
Bartłomiej Sieczkowski
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Ur. W 1978 r. jest absolwentem wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ze specjalizacjami: Rachunkowość, oraz Funkcjonowanie i Rozwój Przedsiębiorstw. Zawodową karierę rozpoczął jak specjalista ds. finansowo-księgowych w firmie Suder&Suder. W latach 2006-2009 pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w Grupie Kapitałowej Salwator. Od 2008 r. do chwili obecnej związany z branżą hotelarską.
Obecnie zasiada w zarządach takich spółek jak Hotels Global Investment Group Sp. z o.o., która jest operatorem hotelu Hilton Garden Inn Kraków, 3one Sp. z o.o., 3one development Sp. z o.o., Vistula Development Sp. zo.o. IMBS Sp. z o.o. i inn. Prywatnie inwestor rynków finansowych.
Madhuri Hegde
Członek Rady Nadzorczej
Team member
Założycielka i CEO biura tłumaczeń Mayflower Language Services z siedzibą w Bengaluru w Indiach. Wcześniej rozwijała się zawodowo na różnych polach: od tłumaczeń, przez komunikację międzynarodową, marketing, biznes międzynarodowy aż po lokalizację oprogramowania oraz zarządzanie. To ponad 18stoletnie doświadczenie oraz jej fascynacja różnymi kulturami i językami pozwoliły na globalny rozwój biura ? obecnie, Mayflower pracuje dla klientów z ponad 20 krajów na całym świecie, w tym także dla firm z listy Fortune 500.
Jej wkład w branżę tłumaczeń został doceniony w 2016 roku, kiedy została wybrana członkiem organów zarządzających stowarzyszeniem ELIA (European Langiage Industry Assosiation), występowała także jako mówca na dużych imprezach branżowych, takich jak LocWorld w Tokio, Translation & Localization Conference w Warszawie czy WorldTechnical Communication World w Bengaluru.
Prywatnie Madhuri jest wolontariuszką grupy wsparcia dla osób chorujących na raka, angażuje się także w projekty dotyczące równouprawnienia w dostępie do edukacji dla dziewcząt.

Walne zgromadzenie

Ład korporacyjny